Vrachtwagen of bedrijfswagen laten spuiten: wat komt erbij kijken?

Vrachtwagen of bedrijfswagen laten spuiten: wat komt erbij kijken?

Een vrachtwagen of bedrijfswagen laten spuiten vraagt om een spuitcabine die groot genoeg is, lak die tegen jarenlang buitengebruik kan, en een planning die rekening houdt met je stilstand. Reken op twee tot vijf werkdagen voor een cabine of bestelbus, en op een voorbereiding die meer tijd kost dan het spuiten zelf.

Een bedrijfswagen is geen auto die er leuk uit moet zien. Hij is een rijdend visitekaartje en een productiemiddel. Elke dag dat hij stilstaat, kost geld. Hieronder leggen we uit wat er bij vrachtwagen spuiten komt kijken, waar de tijd in gaat zitten, en waarom die twee dingen samenhangen.

Wanneer laat je een bedrijfswagen spuiten?

  • Nieuwe huisstijl of overname. Een wagenpark in één kleur en één uitstraling, in plaats van drie generaties bedrijfslogo door elkaar.
  • Verkoop of inlevering. Een bus met verweerde lak en lijmresten van oude belettering levert fors minder op.
  • Schade of roest. Doorgeroeste wielkasten en portieronderranden worden alleen maar duurder naarmate je wacht.
  • Verzadiging van de lak. Na jaren buiten staan is de blanke lak dof en krijtig geworden. Polijsten helpt dan niet meer.
  • Een nieuw voertuig in basiskleur. Veel bestelbussen worden in wit geleverd en pas daarna in de huisstijlkleur gespoten.

Vrachtwagen spuiten: waar de tijd in gaat zitten

Het spuiten zelf is het kortste deel van het werk. Dit is hoe een traject er doorgaans uitziet:

FaseWat er gebeurtAandeel in de tijd
DemontageSpiegels, grilles, lijsten en soms belettering eraf10 tot 15%
VoorbehandelingReinigen, ontvetten, schuren, roest aanpakken, plamuren40 tot 50%
GrondlaagPrimer aanbrengen en schuren10%
SpuitenKleurlaag en blanke lak15 tot 20%
Uitharden en afwerkenDrogen in de cabine, polijsten, monteren15 tot 20%

Bij vrachtwagen spuiten is de voorbehandeling bepalend voor het resultaat. Wie op prijs vergelijkt, vergelijkt in de praktijk precies dat. Daar wordt bezuinigd, en daar zie je het twee jaar later aan: lak die loslaat rond een lasnaad, roest dat terugkomt op dezelfde plek. Een goede voorbehandeling is duurder en gaat jaren langer mee.

Kleur en huisstijl

Bij bedrijfswagens gaat het zelden om een standaard autokleur. Meestal is het een RAL-kleur of een specifiek huisstijlkleurnummer. Twee dingen zijn dan belangrijk.

Ten eerste: lever je kleurcode aan, niet een gedrukte folder. Kleuren op papier en kleuren in lak gedragen zich anders. Wij maken altijd eerst een uitspuitkaartje en leggen dat naast je referentie, zodat je ziet wat je krijgt voordat de bus de cabine in gaat.

Ten tweede: denk na over het moment van beletteren. Belettering wordt ná het spuiten aangebracht, op volledig uitgeharde lak. Plan je een nieuwe huisstijl, laat het spuitwerk en de belettering dan op elkaar aansluiten, dat scheelt een tweede keer stilstand.

Stilstand beperken

Voor een ondernemer is de doorlooptijd vaak belangrijker dan de prijs. Drie dingen die helpen:

  1. Plan in de rustige periode. Vrijwel elk bedrijf heeft een maand waarin het wat rustiger is. Plan het spuitwerk daarin, niet in je piek.
  2. Doe een wagenpark gefaseerd. Twee voertuigen tegelijk in plaats van vijf, zodat de rest blijft rijden.
  3. Combineer het met onderhoud. Staat de bus toch stil, laat dan meteen de beurt, de APK of het bandenwerk doen. Eén keer stilstand in plaats van twee.

Dat laatste is precies waarom het helpt als spuiterij en werkplaats op hetzelfde adres zitten.

Truck- en industriespuiterij bij Kleverlaan

Kleverlaan heeft aan de Rijksweg 154a in Limmen drie eigen spuitcabines, waaronder een cabine voor groot werk. Dat is in deze regio bijzonder: de meeste autoschadebedrijven kunnen niet verder dan een bestelbus, en moeten alles daarboven uitbesteden. Wij doen het zelf, en dat scheelt in doorlooptijd en in prijs.

We spuiten niet alleen voertuigen. Onder de noemer truck- en industriespuiterij komen ook machines, constructiedelen en andere objecten langs die in een gewone autospuiterij simpelweg niet passen.

Wat je van ons krijgt:

  • Een vaste prijs vooraf, na inspectie van het voertuig, dus geen verrassingen achteraf.
  • Een realistische doorlooptijd, met een afgesproken dag van oplevering.
  • De mogelijkheid om onderhoud, APK of schadeherstel in dezelfde stilstandperiode mee te nemen.
  • Eén aanspreekpunt van offerte tot oplevering.

Kleverlaan is aangesloten bij BOVAG. Voor truck- en industriespuitwerk kun je rechtstreeks terecht bij Claudia van den Brink via 072 505 7510. Voor personenauto’s en kleinere bedrijfswagens kun je ook terecht op onze pagina over de spuiterij of lees je wat auto spuiten kost.

We werken voor ondernemers uit Limmen, Heiloo, Castricum, Akersloot, Uitgeest, Egmond, Alkmaar, Heerhugowaard en de rest van Noord-Holland.

Veelgestelde vragen

Hoe lang duurt het spuiten van een bedrijfswagen?

Reken op twee tot vijf werkdagen voor een bestelbus of vrachtwagencabine, afhankelijk van de voorbehandeling. Is er roest of plaatwerkschade, dan komt daar tijd bij. Het spuiten zelf is maar een vijfde van het werk.

Kan een vrachtwagencabine in een gewone spuitcabine?

Nee. Daarvoor is een cabine nodig die groot genoeg is en voldoende luchtverversing heeft. De meeste autoschadebedrijven moeten dit uitbesteden; Kleverlaan beschikt over een eigen cabine voor groot werk.

Wat kost het spuiten van een bestelbus?

Dat hangt sterk af van de staat van het plaatwerk, het aantal kleuren en de hoeveelheid demontage. Een vaste prijs geven we pas na inspectie van het voertuig, zodat je niet voor verrassingen komt te staan.

Kan ik mijn huisstijlkleur laten spuiten?

Ja. Lever de RAL-code of het huisstijlkleurnummer aan; een gedrukte folder is niet nauwkeurig genoeg. We maken eerst een uitspuitkaartje ter controle voordat het voertuig de cabine in gaat.

Moet belettering eraf voordat er gespoten wordt?

Ja. Belettering en lijmresten worden verwijderd tijdens de voorbehandeling en nieuwe belettering wordt pas aangebracht op volledig uitgeharde lak. Plan spuitwerk en belettering daarom in één traject.

Kan ik onderhoud combineren met het spuitwerk?

Ja, en dat is vaak verstandig. Staat het voertuig toch stil, dan kunnen onderhoud, APK of bandenwerk in dezelfde periode worden meegenomen. Werkplaats en spuiterij zitten bij ons op hetzelfde adres.

Offerte voor een bedrijfswagen of wagenpark? Bel 072 505 7510 of neem contact op. Vrachtwagen spuiten, een bestelbus of een heel wagenpark: we komen graag langs om het te bekijken.

Jan Kleverlaan
Vragen? Jan helpt je!
072 505 7515 Neem contact op

Tip geven voor de website


"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Naam*